Kancelaria Adwokacka Aleksandra Skalska

W naszej kancelarii w Lublinie zajmujemy się sprawami związanymi z dochodzeniem odszkodowań i ustaleniem odpowiedzialności sprawcy szkody bądź jego ubezpieczyciela. Przygotowujemy zgłoszenie szkody i reprezentujemy poszkodowanych w tzw. postępowaniu likwidacyjnym, prowadzonym przez zakłady ubezpieczeń, a następnie w postępowaniu sądowym we wszystkich instancjach, w tym również przed Sądem Najwyższym. Często przychodzą do nas Klienci, którzy otrzymali w ich ocenie zbyt niskie odszkodowanie. Na ich życzenie możemy jeszcze raz przyjrzeć się sprawie, ocenić zasadność ewentualnego powództwa, a także udzielić im informacji o możliwych rozwiązaniach. Pomagamy Klientom w dochodzeniu odszkodowań od instytucji państwowych, a także szpitali oraz prywatnych ubezpieczycieli. Obsługujemy również osoby chcące uzyskać odszkodowanie za odwołanie lub opóźnienie lotu. Ponadto świadczymy pomoc z różnych zakresów prawa cywilnego oraz pomoc prawną online.

Jakiego odszkodowania mogą dochodzić nasi Klienci?

Zajmujemy się dochodzeniem odszkodowań różnych rodzajów, w tym odszkodowań za:

  • wypadki w pracy,
  • wypadki komunikacyjne,
  • błędy medyczne,
  • szkody majątkowe
  • za śmierć bliskiego,
  • za odwołany lot.

Dochodzenie odszkodowań zazwyczaj wiąże się z koniecznością zgromadzenia środków dowodowych. W zależności od danego przypadku mogą to być np. opinie medyczne, zwolnienia lekarskie, zeznania świadków, wypisy szpitalne, zdjęcia, imienne bilety lotnicze.

Należy mieć przy tym na uwadze, że sąd potrzebuje jasnych dowodów na to, że odszkodowanie należy się poszkodowanemu. W przeciwnym razie wniosek może zostać odrzucony. Sprawy sądowe związane z dochodzeniem odszkodowań niejednokrotnie trwają miesiącami, dlatego tak ważne jest, by mieć wsparcie ze strony prawnika. Doświadczenie oraz wszechstronna znajomość praktyki orzeczniczej pozwala nam na skuteczne dochodzenie roszczeń w imieniu naszych Klientów.

 

windykacja Lublin
alimenty Lublin
Monday-Friday 9am-5pm