Jedną z usług świadczonych przez naszą kancelarię jest pomoc prawna online. Coraz częściej zdarza się, że klienci nie mogą odwiedzić kancelarii w Lublinie osobiście. Jeśli masz do niej daleko, znajdujesz się poza granicami Polski lub z wygody nie chcesz odwiedzać biura osobiście, istnieje możliwość umówienia spotkania online, za pomocą wybranego komunikatora.

W celu skorzystania z tej usługi należy przesłać bezpłatną wiadomość zawierającą opis problemu prawnego oraz dane pozwalające na kontakt tj. imię i nazwisko, adres poczty elektronicznej i numer telefonu. Możesz skontaktować się z nami za pomocą poniższego formularza lub poprzez przesłania maila na adres biuro@adwokat-skalska.pl.

Po otrzymaniu wiadomości w terminie dwóch dni roboczych zostanie przygotowana bezpłatna wycena usługi. Następnie na podany adres e-mail przesłane zostaną informacje o cenie usługi i terminie jej wykonania.

W przypadku akceptacji terminu wykonania usługi i wynagrodzenia udzielona zostanie pomoc prawna za pośrednictwem narzędzi online w umówionym zakresie i terminie po dokonaniu płatności na rachunek bankowy kancelarii.

W sytuacji, gdy przedstawione zagadnienie okaże się skomplikowane pod względem faktycznym bądź prawnym, bądź, jeśli udzielenie kompletnej porady będzie wymagało przedłożenia dokumentów, kancelaria zastrzega sobie możliwość zaproponowania udzielenia pomocy prawnej w siedzibie kancelarii lub w miejscu wskazanym przez Klienta, bądź przesłania tychże dokumentów za pośrednictwem poczty elektronicznej.

Zakres pomocy prawnej online

Pomoc prawna online jest dogodnym rozwiązaniem dla tych, którzy nie chcą lub nie mogą dojechać do naszego biura. Realizując tę usługę, działamy zgodnie z tymi samymi zasadami jak w przypadku spotkań tradycyjnych. Dla wygody naszych Klientów zapewniamy pomoc prawną online za pośrednictwem komunikatorów np. Skype, WhatsApp czy przez telefon.

W ramach pomocy prawnej online zajmujemy się m.in. sprawami związanymi z:

  • postępowaniem rozwodowym — przygotowujemy pozew o rozwód, informujemy na temat przebiegu całej procedury, terminów związanych z orzekaniem;
  • podziałem majątku wspólnego małżonków
  • zasiedzeniem nieruchomości
  • zniesieniem współwłasności nieruchomości
  • sporami sąsiedzkimi i sporami współwłaścicieli
  • realizacją obowiązku alimentacyjnego — składamy wnioski o zabezpieczenia, pozwy o podwyższenie wysokości świadczenia i wiele innych;
  • udzielaniem pożyczek — analizujemy umowy, sporządzamy projekty umów i doradzamy w kwestiach formalnych;
  • prawem spadkowym — informujemy na temat zachowku, procedury przyjęcia i odrzucenia spadku oraz wiele innych;
  • procedurą reklamacji — informujemy konsumentów na temat przysługujących im praw i obowiązków.

Czas trwania porad prawnych online jest uzależniony od stopnia skomplikowania danej sprawy. Zazwyczaj spotkanie online trwa nie dłużej niż godzinę. Koszt porady prawnej jest ustalany indywidualnie i w dużej mierze zależy od czasu trwania konsultacji. Choć obecnie powstaje coraz więcej forów internetowych, na których porusza się zagadnienia prawne, to warto mieć jednak na uwadze, że każda sprawa jest inna i jedynie indywidualna analiza przypadku pozwoli należycie ocenić możliwości w danym wypadku i zadbać o ochronę interesów prawnych. Nie zawsze też na forach internetowych podane informacje są prawidłowe i zgodne z aktualnie obowiązującym prawem.

Regulamin świadczenia usług prawnych drogą internetową