Kancelaria Adwokacka Aleksandra Skalska

Dla wielu osób windykacja należności to ostateczność, ale czasami nie ma innego sposobu na odzyskanie pieniędzy. Jeżeli nie jesteś w stanie wyegzekwować długu, zapraszamy do naszej kancelarii – windykacja prawna Lublin.

 

Komu pomagamy w egzekwowaniu długów?

Prowadząc własną firmę, przedsiębiorca podejmuje współpracę z wieloma kontrahentami. Niestety nie zawsze każdy z nich uczciwie podchodzi do poczynionych ustaleń. Samodzielne egzekwowanie należności pieniężnych bywa trudne, a niekiedy wręcz niemożliwe. W takich przypadkach konieczna jest pomoc kancelarii prawnej specjalizującej się w sprawach związanych z windykacją należności. Sprawy te oprócz postępowań związanych z prawem gospodarczym dotyczą również windykacji świadczeń alimentacyjnych i dochodzenia odszkodowań.

 

Jakie działania podejmujemy w ramach windykacji?

Istnieje szerokie spectrum spraw związanych z windykacją. W Lublinie oferujemy kompleksową obsługę wierzytelności, w szczególności:

  • obsługę wierzytelności na etapie negocjacji i wezwań przedsądowych,
  • kierowanie spraw do postępowania sądowego w celu uzyskania tytułu wykonawczego,
  • kierowanie i wspomaganie windykacji wierzytelności na etapie egzekucji komorniczej,
  • prawne wsparcie działów obsługi wierzytelności firm.

Wiemy, że każde postępowanie windykacyjne wymaga indywidualnego podejścia, dlatego z uwagą śledzimy materiał przedstawiony przez klienta, analizujemy go i opracowujemy najbardziej skuteczną linię działania: windykacja prawna zabezpieczy wierzytelność firmy.

 

Jakie korzyści płyną ze zlecenia odzyskania długu?

Niewątpliwą zaletą zlecenia odzyskania długu jest odzyskanie własnego czasu, przy jednoczesnej intensyfikacji działań zmierzających do osiągnięcia zamierzonego celu. Proces windykacyjny jest długi i uciążliwy. Najczęściej wiąże się z motywowaniem dłużnika do spłaty zaległości, kompletowaniu dokumentów i sporządzaniu pism procesowych i wniosków. Czas poświęcony na dokonywanie tych czynności we własnym zakresie, można przeznaczyć na prowadzenie i rozwój firmy. Zlecenie windykacji kancelarii prawnej jest jedną z najskuteczniejszych form odzyskania należności. Jeżeli potrzebujesz pomocy w tym zakresie, zapraszamy do współpracy.

radca prawny w Lublinie
prawnik w Lublinie
Monday-Friday 9am-5pm