Kancelaria Adwokacka Aleksandra Skalska

 

Windykacja pozwala wyegzekwować dług, czyli odzyskać pieniądze. Procedura często jest jednak zawiła i skomplikowana, dlatego warto w związku z nią skorzystać z pomocy prawnej. Doradzimy Ci, jakie kroki możesz podjąć w konkretnej sytuacji, przeanalizujemy dokumenty związane z danym zadłużeniem, a także skierujemy sprawę na właściwe tory, sporządzając niezbędne w tym celu dokumenty. Podjęte działania będą miały na celu ochronę Twoich interesów.

 

Windykacja: komu pomagamy w egzekwowaniu długów?

Prowadząc własną firmę, przedsiębiorca podejmuje współpracę z wieloma kontrahentami. Niestety nie zawsze każdy z nich uczciwie podchodzi do poczynionych ustaleń. Samodzielne egzekwowanie należności pieniężnych bywa trudne, a niekiedy wręcz niemożliwe. W takich przypadkach przydatna jest pomoc kancelarii specjalizującej się w sprawach związanych z windykacją należności.

Zajmujemy się nie tylko sprawami dotyczącymi przedsiębiorców, ale także dochodzeniem należnych odszkodowań od sprawców szkody oraz ich ubezpieczycieli czy windykacją świadczeń alimentacyjnych. W każdym wypadku dobieramy strategię do konkretnej sprawy. Działamy zgodnie z prawem, w etyczny i profesjonalny sposób.

 

Jakie działania podejmujemy w ramach windykacji?

Istnieje szerokie spektrum spraw związanych z windykacją. W Lublinie oferujemy kompleksową obsługę wierzytelności, w szczególności:

  • obsługę wierzytelności na etapie negocjacji i wezwań przedsądowych,
  • kierowanie spraw do postępowania sądowego w celu uzyskania tytułu wykonawczego,
  • kierowanie i wspomaganie windykacji wierzytelności na etapie egzekucji komorniczej,
  • prawne wsparcie działów obsługi wierzytelności firm.

Wiemy, że każde postępowanie windykacyjne wymaga indywidualnego podejścia, dlatego z uwagą śledzimy materiał przedstawiony przez klienta, analizujemy go i opracowujemy najbardziej skuteczną linię działania: windykacja prawna zabezpieczy wierzytelność firmy.

 

Jakie korzyści płyną ze zlecenia odzyskania długu?

Niewątpliwą zaletą zlecenia odzyskania długu jest odzyskanie własnego czasu, przy jednoczesnej intensyfikacji działań zmierzających do osiągnięcia zamierzonego celu. Proces windykacyjny jest długi i uciążliwy. Najczęściej wiąże się z motywowaniem dłużnika do spłaty zaległości, kompletowaniu dokumentów i sporządzaniu pism procesowych i wniosków. Czas poświęcony na dokonywanie tych czynności we własnym zakresie, można przeznaczyć na prowadzenie i rozwój firmy. Zlecenie windykacji kancelarii prawnej jest jedną z najskuteczniejszych form odzyskania należności. Jeżeli potrzebujesz pomocy w tym zakresie, zapraszamy do współpracy.

radca prawny w Lublinie
prawnik w Lublinie